Terapevtska pomoč je namenjena vsem:
• ki si želijo boljših odnosov s partnerjem, otroki, starši, prijatelji …;
• ki so se znašli v stiski in ne poznajo poti naprej;
• ki se srečujejo s težavami, kot so ločitev, nasilje, zasvojenosti
(alkohol, droge, odnosi), smrt v družini, brezposelnost …;
• ki se soočajo z depresijo, zlorabami, s stisko ob otroku mladostniku,
z ločitvijo od staršev, odhodom od doma in dejstvom, da so otroci odrasli;
• ki želijo izboljšati samozavest in zaupanje vase;
• ki želijo priti v stik s sabo in svojimi čutenji;
• ki želijo narediti nekaj zase in za svoje zdravje.
Kako poteka?
Relacijska družinska terapija je oblika psihoterapije, ki jo je v Sloveniji razvil dr. Christian Gostečnik in je priznan s strani AAMFT (American Association of Marital and Family Therapy). To je oblika terapije kjer terapevt klientu pomaga ozavestiti določene potlačene čustvene vsebine, ki človeka vodijo k ponavljanju nezaželenih in nefunkcionalnih vzorcev ter vedenj. Vse, kar smo doživljali v svoji družini ob starših, bratih, sestrah, se vpiše tako globoko v našo podzavest, da kasneje v življenju vse te vzorce in vedenja nevede ponavljamo.
V terapevtski obravnavi je pomembno, da se vzpostavi dovolj varen in zaupen odnos. Terapevt klientu pomaga prepoznati, ozavestiti in nato predelati čutenja, ki so ga privedla v sedanjo situacijo. S tem, ko klient pozna vzroke in posledice težav, jih lahko odpravi ali se nauči živeti z njimi, predvsem pa vse to vodi k bolj kakovostnemu življenju.
Terapevtski ciklus sestavlja 12 srečanj po 50 minut enkrat tedensko. Za terapevtski ciklus se določi stalen termin, ki praviloma ostaja nespremenjen do konca terapevtskega ciklusa.
Lahko se odločite tudi za enourni terapevtski razgovor, ki služi kot uvod v terapevtski ciklus, ali pa dobite le drugačen pogled na določeno situacijo.
Vsi podatki, ki so pridobljeni v terapiji in drugih dejavnostih, so tajni po ZVOP-u (Zakon o varovanju osebnih podatkov Url. RS 86/04). Delo poteka v skladu z etičnim kodeksom AAMFT-ja (etični kodeks zakonskih in družinskih terapevtov).
|